Volvo vēsture

11-янв, 18;05 admin 1158

Volvo vēsture aizsākās 1915. gadā. To dibināja Assar Gabrielsson kā SKF meitasuzņēmums, kas savukārt specializējās gultņu ražošanā. Redzot topošās autobūves iespējas, SKF nolēma finansēt savu automašīnu pirmo modeļu izstrādi.

Pirmā Volvo automašīna parādījās tikai 1927. gadā. Tas bija sērijveida modelis ar 28 ZS motoru. Protams, šodien šādi parametri šķiet smieklīgi, taču Jakob OV4, kas attīstās 90 km / h, pilnībā atbilda sava laika tehniskajiem parametriem.


Līdz 1956. gadam Volvo bija sasniedzis ziedu laikus. Gadā tika pārdoti desmitiem tūkstošu transportlīdzekļu, un galvenais tirgus bija Amerikas Savienotās Valstis. Līdz 80. gadu sākumam uzņēmuma pamatdarbība bija pasažieru automašīnas un sporta automašīnas. Toreiz Volvo modeļiem tika uzstādīti pasaules rekordi, un koncerna automašīnas piedalījās autosacīkstēs.

Kopš 80. gadu beigām uzņēmuma profils ir mainījies, un tas arvien vairāk nonāca īpašo iekārtu tirgū. Šodien Volvo ir viens no lielākajiem kravas automašīnu un autobusu ražotājiem.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/