Autonomie Volvo XC90 izbrauca uz Sanfrancisko ceļiem

11-янв, 18;06 admin 1175

Pitsburgā esošais slavenās firmas Uber birojs eksperimenta veidā nolēma uz Sanfrancisko ceļiem palaist 200 pilnībā autonomas taksometru automašīnas. Par bāzes modeli tika izvēlēts Volvo XC90, kas pilnībā atbilst inženieru un programmētāju prasībām.

Eksperimenta laikā braucēji ar automašīnām joprojām būs klāt, taču nākotnē Uber plāno ieviest pilnīgu visas satiksmes automatizāciju. Tādējādi tehnoloģiski attīstītākā pilsēta pasaulē būs viena no pirmajām, kas saņems pilnīgi autonomu sabiedriskā transporta tīklu.


Autopilotu īsteno Google inženieri, kuri aktīvi sadarbojas ar nVidia programmētājiem, kas atbildīgi par mākslīgo intelektu un mašīnmācīšanos. Paredzams, ka pirmajā pusgadā tīkls saņems datus par trafiku un ģeogrāfisko atrašanās vietu, pēc tam varēs strādāt bez cilvēku līdzdalības.

Projekta Drive Me ietvaros tiek plānots arī pārvietot transportlīdzekļus no hibrīdsistēmām uz pilnīgi elektrisku vilci. Volvo darbiniekiem jau ir jauna platforma un visas nepieciešamās tehnoloģijas, lai ieviestu šādu jauninājumu. Atliek tikai gaidīt testu beigas.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/