Pašpiedziņas automašīnas no Volvo un Baidu

11-янв, 18;07 admin 1162

Ķīnas lielākā meklētājprogramma Baidu nolēma palīdzēt Volvo ar autopilotu, kuru izstrādās IT giganta programmētāji. Uzņēmumi jau ir parakstījuši ilgtermiņa sadarbības līgumu. Ņemot vērā, ka šobrīd automašīnas ar Volvo zīmolu ražo Ķīnas uzņēmums Geely, šis lēmums izskatās diezgan loģisks.

Nav noslēpums, ka Ķīna turpina vadīt elektrisko transportlīdzekļu un robotu automašīnu jomā, ko šeit izstrādā daudzi uzņēmumi, tostarp valdības. Daudzi izstrādātāji un inženieri ilgu laiku nav kopējuši rietumu tehnoloģijas, bet aktīvi iepazīstina ar saviem sasniegumiem.


Pašpiedziņas automašīnu izredzes ir pārsteidzošas. Par to Bloomberg pastāstīja Volvo direktors Samuelssons. Pēc viņa teiktā, automašīnas ar autopilotu var izmantot taksometru dienesti, dažādas aģentūras un citas iestādes, kurām nepieciešams plašs transportlīdzekļu parks.

Režisors runāja arī par projekta laiku. Pēc viņa teiktā, pirmie strādājošie prototipi gaidāmi jau šogad. Tomēr pirms autopilota ieviešanas sērijā būs jāveic daudz drošības testu.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/